Cięcie laserowe

Such software is rarely accompanied by uninstall utility and even when it is it almost always leaves broken…

Kilka słów o technologii,
Cięcie laserem to rodzaj obróbki materiałów mający obecnie coraz większe zastosowanie w przemyśle.

Jest to metoda termicznego dzielenia materiału, która może następować poprzez:
  • sublimację
  • topienie
  • wypalanie

Standardowo stosuje się kombinację w/w trzech czynników. Według definicji cięcie laserem to punktowe wprowadzenie energii  w postaci wysokoenergetycznego strumienia tnącego. Podstawową zaletą cięcia laserowego jest produkt, który bez dodatkowych procesów technologicznych nadaje się do dalszej przeróbki. Warunkiem uzyskania dobrej jakości cięcia i wysokiego stopnia utrzymywania wymiarów ciętych elementów konstrukcyjnych jest dokładność prowadzenia strumienia tnącego, oraz zastosowanie najwyższej jakości urządzeń – maszyn do cięcia laserem. Uzyskujemy wtedy dużą odporność na drgania i wręcz świetną powtarzalność. Lasery są obecnie szeroko stosowane zarówno do cięcia materiałów metalowych jak i niemetali. Są wykorzystywane w procesie cięcia stali niestopowych i wysokostopowych, aluminium, tytanu, tworzyw sztucznych, drewna, ceramiki, oraz wielu innych materiałów.

Prosimy zauważyć, iż nie tylko metale mogą być obrabiane laserem. Najnowsze wycinarki laserowe mogą ciąć również wiele materiałów niemetalicznych, takich jak pleksi, PoliChlorek Vinylu, PoliEtylen, drewno, szkło, ceramika, papier, tekstylia itd.

Technologia Fiber jest wykorzystywana w wycinarkach laserowych i urządzeniach do spawania z uwagi na dużo wyższą wydajność, lepsze parametry pracy, energooszczędność, bezawaryjność i trwałość. Według fachowców z branży, technologia ta w najbliższych latach całkowicie zastąpi technologię CO2 w urządzeniach służących do cięcia metalu. Wszystko to powoduje, że przy utrzymaniu tej samej prędkości i jakości cięcia koszty usługi wycinania obniżają się do 50%. W naszej bazie znajdą Państwo firmy posiadające w swoich parkach maszynowych tego typu wycinarki laserowe. 

Jeśli szukają Państwo możliwości wykonania zlecenia polegającego na dokładnym i tanim cięciu laserowym zapraszamy do skorzytania z  formularza zapytania ofertowego. Nasz dział handlowy skieruje zapytanie do wszystkich zarejestrowanych w naszym systemie zakładów mogących taka usługę wykonać.

Zapraszamy do wspólpracy wszystkie firmy świadczące usługi cięcia laserowego. Po wyborze odpowiedniego abonamentu i rejestracji otrzymają Państwo roczny dostęp do zapytań ofertowych kierowanych do naszego serwisu.